Arsenal je v torek zvečer na stadionu Emirates s 5:0 premagal Poceni nogometni dresi Chelsea in na vrhu lestvice Premier League za tri točke prehitel Liverpool.Arsenal, ki je nazadnje dosegel moralno spodbudno zmago nad Wolvesom, je želel svoj zagon prenesti tudi na tekmo z londonskim tekmecem Chelseajem, v kateri mora zmagati.Kanonirji so sanjsko začeli že v uvodnih štirih minutah, ko je Declan Rice z odlično vožnjo sprožil Leandra Trossarda v polju, belgijski krilni igralec pa se je v enem dotiku umiril in nato z nizkim strelom ob bližnji vratnici premagal Đorđa Petrovića.

Arsenal, ki ga je spodbudil ta zgodnji preboj, je bil blizu podvojitvi vodstva, saj je Petrović z nekaj vrhunskimi obrambami zavrnil Kaija Havertza in Trossarda, na drugi strani pa je živahni Nicolas Jackson odbil strel proti vratom.V prvem polčasu so se priložnosti še naprej vrstile na obeh straneh, še pred polčasom pa je bil najbližje spremembi izida Chelsea, ko je Enzo Fernández z roba kazenskega prostora streljal tesno mimo.

Podobno kot na začetku drugega polčasa je tudi v začetku drugega Arsenal napadel, vendar je Chelseaju ponovno priskočil na pomoč Petrović, ki je spretno rešil Ricea in Havertza.Ne bo zanikana, Arteta možje zasluženo podvojil svojo prednost v 52. minuti, kot Ben White odzval najhitreje na ohlapno žogo v polju, da curl sestavljeno konča v daljnem kotu za svoj tretji gol v sezoni.

Dva sta postala tri že pet minut pozneje, Poceni nogometni dresi Liverpool za otroke ko je Martin Ødegaard z žogo natančno sprožil Havertza, ta pa se je ubranil Marca Cucurelle in mojstrsko zaključil za Petrovićem.Ta gol je ugasnil vse upe o neverjetni vrnitvi gostov, Havertz pa je 25 minut pred koncem dodal svoj drugi zadetek večera, ko je po dobrem delu Bukaya Saka zadel v spodnji kot.

To je bil primer omejitve škode za moške Mauricio Pochettino je od te točke naprej, in White kmalu dosegel peti Arsenal je z naključno cross-cum-shot, ki je padel v skrajnem kotu mreže.To se je izkazalo za katalizator, da je Arteta pred nedeljskim derbijem v Severnem Londonu nekaj ključnim igralcem omogočil dragocen počitek, saj je Arsenal v zaključku tekme prišel do ključnih treh točk v boju za naslov.