Šef Gary O’Neil je vztrajal, Al-Nassr dresi Ronaldo 7 da morajo Wolves ohraniti svojo osredotočenost, potem ko so naročili derbi Črne dežele FA Cup proti West Bromu.

Kazen Matheusa Cunhe je v torek po podaljšku premagala Brentford s 3-2 in Wolves poslala v četrti krog.

Nelson Semedo in Nathan Fraser sta dvakrat vrnila za gostitelje po golih Nathana Collinsa in Neala Maupaya v zabavni ponovitvi.

Wolves gredo zdaj 28. januarja k The Hawthorns na prvi Black Country derbi v treh letih – in prvi z navijači po letu 2012.

“Takoj ko smo odšli, sem razmišljal o Brightonu (v Premier League). Razumem, da bodo oboževalci navdušeni, vzdušje bo odlično, že nekaj časa se ni igralo z navijači,« je dejal O’Neil.

»Komaj čakam, da vodim ekipo tja in vidim, ali lahko spet napredujemo. Prihaja tekma Premier League in imam zelo majhno utrujeno skupino, s katero moram opraviti nekaj dela, preden gremo v Brighton.
“Glede nastopa imam mešane občutke, vendar sem vesel zmage. Fantje so se nad obema izenačenjima neverjetno potrudili. Pogovarjali smo se o tem, da bi pokal FA jemali resno, v Brentfordu smo padli na 10 mož in nocoj je bilo za nas nekoliko neprijetno.

»Igralci si zaslužijo priznanje za to, kako so se lotili celotnega izenačenja. Brentfordu smo nekoliko pripomogli, ko smo mu dali dva nora zadetka.”

Collins, ki se je poleti pridružil Brentfordu iz Wolvesov za 23 milijonov funtov, je začel zadetek po 13 minutah, ko je zadel po strelu Kristofferja Ajerja, ki je bil obranjen.

Semedo in Pablo Sarabia sta se približala, preden je Semedo v 36. minuti izenačil, ko je zadel, potem ko je Thomas Strakosha obranil njegov začetni strel z glavo.

Vendar se je vrnil Brentford, Maupay pa je šest minut v drugem polčasu po pregledu VAR za ofsajd obnovil vodstvo.

Kljub temu so Wolves znova izenačili 17 minut pred koncem, Fraser je tri minute po vstopu v igro odbil v kot.

Postavljen je bil podaljšek in Shandon Baptiste je Jose Sa streljal proti vratom, preden je zmagal Cunha v podaljšku prve tretjine, ko se je Pedro Neto spotaknil v polju.

Brentford bo imel zdaj na voljo Ivana Toneyja, Al-Nassr nogometni dresi ko se bo v sredo končal njegov osemmesečni suspenz zaradi kršitev stav.
Šef Thomas Frank je dejal: »Brez dvoma je ogromno. To je kot podpisati pogodbo z napadalcem Premier lige, ki lahko doseže 20 golov, ker je to dokazal.

“Vsaka ekipa bi bila vesela podpisa s kakovostnim igralcem, kot je on. Ivan je vrhunski igralec, vendar je tudi zelo dober v tem, da izboljša celotno ekipo.

»Nocoj smo naredili veliko stvari prav. Prvi polčas je bil nekoliko neposreden z naše strani. Z drugim polčasom in podaljškom sem bil zelo zadovoljen. Na splošno smo v igro vložili veliko truda in lahko bi zmagali.

»Tekmo je odločil enajstmetrovka, ki je po mojem mnenju ni. Ben (Mee) je jasno zadel žogo v Netove noge. Težko je klicati, a tega žal ne morem spremeniti.«